LETÍ, LETÍ VČELKA, ASI TAKHLE VELKÁ .
ZDRAVÍ KAŽDOU KVĚTINKU, NAČECHRÁ JÍ SUKÝNKU.
LETÍ, LETÍ VČELKA MALÁ,
SEDÁ Z KVĚTU NA KVĚT,
STEJNĚ JAKO LONI ZJARA, USMÍVÁ SE NA SVĚT !
Tento týden jsme se začali věnovat včelkám. V ranních kruzích děti tvořily plástev z bublinkové fólie a stříhaly včelky. Pojmenovávaly a představovaly jsme si jednotlivé části těla včely, naučily se básničku a setkali se se včelím voskem a pláství. Navštívil nás pán včelař.
Také jsme si pouštěli naučné video na interaktivní tabuli. Na základě videa nám vyvstaly otázky jako:
- V čem včely žijí?
- Kdo se stará o včely, jak mu říkáme?
- Co včely sbírají na květinách?
- Kam se včelkám zachytává pyl?
- Jak se jmenuje věc, kam včelky ukládají med?
- Co znamená být pilný jako včela?
- Jaké produkty nám včely dávají?
Tento týden jsme se dozvěděli, co se děje v přírodě s nastávajícím jarem. Přivítali jsme jarní sluníčko, poznali jste kytičky. Víme, že právě je teď je měsíc, který se jmenuje duben.
Na jaře se probouzí příroda ze zimního spánku, objevují se první kytičky, začínají kvést stromy a keře a tak po dlouhé zimě začnou z úlů vylétat první včelky za potravou. Celou zimu prospaly a jarní sluníčko je právě probudilo. V tomto tematickém bloku jsme se dozvěděli, jak včely žijí, čím jsou pro nás užitečné. Můžete s dětmi ochutnat med a dobroty, které se z medu vyrábí. Pracovali jsme s bee bot včelkou💛- programovatelným robotem. S didaktickou hračkou, která nám slouží k rozvoji logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a základních matematických dovedností.
To všechno jsme si řekli a obohatili se tak o nové znalosti. Zkuste se na to dětí zeptat. Všechny výrobky můžete vidět na nástěnce a fotkách, dětem se moc povedly.